Skuteczne i efektywne znakowanie opakowań - bezobsługowo i bez rozpuszczalników

Ustawodawcy i konsumenci oczekują od  przemysłu spożywczego kompleksowego oznakowania produktów. Od końca 2014 roku, muszą zostać uwzględnione szczegółowe wymagania UE dotyczące informacji o żywności, takich jak oznakowania składników alergennych.

Na targach Anuga FoodTec REA JET zaprezentowała technologie znakowania wysokiej rozdzielczości, które umożliwiają doskonały, czytelny i trwały nadruk na gładkich i niechłonnych powierzchniach. Systemy działają bez rozpuszczalników i dlatego są optymalnym rozwiązaniem dla przemysłu spożywczego i napojów.

Do znakowania tworzyw sztucznych i folii nadają się bezobsługowe drukarki atramentowe REA JET HR. Szybkoschnące, przyjazne dla środowiska atramenty, znakują gładkie, niechłonne powierzchnie efektywnie i higienicznie. Dzięki bezobsługowej technologii HP nie powstają żadne dodatkowe koszty serwisu i części zamiennych. Ponadto w wyniku braku rozpuszczalników użytkownik oszczędza na kosztach ewentualnych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Nie ma też niepożądanych zapachów i bezpośredniego wpływu na opakowanie produktu. Te cechy sprawiają, że HR jest czystą i bezpieczną alternatywą dla wielu systemów CIJ (Continuous Ink Jet).

replique rolex replique montre

Drukarka przemyslowa REA JET Znakowanie opakowan batonow czekolad wafli bombonierek

Na targach Anuga zostało przedstawione rozwiązanie z nowym czarnym atramentem REA JET Multiple Black DC, który został opracowany specjalnie do znakowania powierzchni niechłonnych. Jest szczególnie odpowiedni do znakowania np. torebek foliowych. Bardzo szybkie wysychanie nadruku i znaczący wzrost wyczernienia to dwa główne atuty.

Systemy znakowania HR nadają się, dzięki zintegrowanym w standardzie interfejsom,  do łatwej integracji z liniami produkcyjnymi. Bezpośrednio wykorzystane technologie takie jak XML, czcionki TrueType, Unicode, komunikacja za pomocą protokołu TCP / IP, i wiele więcej, umożliwiają prostą i bezpieczną obsługę systemu, konfigurację i tworzenie sieci. Wszystkie te cechy sprawiają, że system jest idealnym wyborem dla konstruktorów maszyn i producentów OEM. Duży zakres możliwości oraz kompaktowe wymiary umożliwiają łatwą integrację sterowników serii Pro w szafie sterowniczej.

Drukarka etykiet nadruk kodow kreskowych paskowych i kodow 2D data Matrix QR kod

Aby wesprzeć automatyzację, producenci są zachęcani do stosowania kodów kreskowych lub Data Matrix o optymalnej jakości. Do weryfikacji jakości kodów 1D i 2D służą weryfikatory REA VERIFIER, zarówno w wersjach mobilnych jak i stacjonarnych. Urządzenia te są od dawna i z powodzeniem stosowane są w wiodących firmach przemysłowych.