Drukarki przemysłowe REA JET w przemyśle chemii gospodarczej

Nowoczesny przemysł chemii gospodarczej przywiązuje coraz większą uwagę do najnowszych rozwiązań w technologii znakowania produktów i opakowań.

Dlatego coraz częściej przestarzałe etykieciarki i drukarki etykiet zastępowane są nowoczesnymi drukarkami graficznymi, które cechuje innowacyjny state-of-art.  Systemy wysokiej rozdzielczości REA JET GK są z powodzeniem używane do drukowania na kartonach, gdzie bezdotykowo nanoszą na opakowania zbiorcze tekst, grafiki, kody kreskowe i kody Data Matrix na wysokość do 100mm.

drukarka kartonow nadruk z gory kodu kreskowego i opisow slownych i liczbowych

Elastyczne znakowanie
Teksty do druku mogą być zmieniane automatycznie przy pomocy oprogramowania pracującego w środowisku  Windows. Drukarka REA JET GK zapewnia doskonałej jakości oraz wysoce kontrastowy nadruk, z możliwością nadruku multiline do 42 wierszy, a jednocześnie drukarka jest bardzo prosta w obsłudze. Równie ważnym aspektem jest fakt, że butelki z tuszem można wymieniać bez przerywania produkcji i zatrzymywania drukarki.

Oprogramowanie jest kompatybilne z systemami informatycznymi spełniając jednocześnie  kryteria nowoczesnej IT-infrastruktury. Bardzo często drukarka  jest zarządzana centralnie za pomocą laptopa lub komputera PC. Dzięki wykorzystaniu sieci Ethernet, dowolna ilość systemów znakujących REA JET GK może być zintegrowana w sieć. System nie wymaga żadnych przeglądów i nakładów obsługowych, dzięki czemu doskonale wkomponowuje się w nowoczesne, niezawodne linie przemysłowe.

Znakowanie na kartoniarce zaklejarce kartonow nadruk w ruchu

Szybka reakcja
W ciągu godziny, kilkaset  opakowań zbiorczych może być oznaczonych dzięki wykorzystaniu drukarki wysokiej rozdzielczości REA JET. Przesyłanie tekstów do druku odbywa się za pomocą systemu,  sterowanego komputerowo. Opakowania znakowane są „on line” na końcu linii pakującej, gdzie zastępują bardzo kosztowne etykiety. Nie tylko oszczędność, ale również zwiększenie elastyczności, gdyż nie ma potrzeby przechowywania wcześniej nadrukowanych etykiet oraz tworzenia ich magazynu. Jest to bardzo cenione w nowoczesnym przemyśle, gdyż wybór nowej etykiety do druku zajmuje tylko kilka sekund.

Bardzo wysoka jakosc nadruku z drukarki graficznej REA JET GK

Ultraszybkie i uniwersalne znakowanie
Również drukarki małych znaków CIJ (Continuous Ink Jet) używane są w przemyśle chemicznym. REA JET SC, bezstykowo oznacza opakowania drukując m.in. takie informacje jak: nazwa producenta, data ważności, data produkcji, numer partii i inne codzienne informacje o produkcie. Technologia drukarek CIJ polega na ciągłym obiegu atramentu, gdzie pojedyncze krople są elektrostatycznie odchylane ze strumienia i „lądują” na produkcie, tworząc czytelny napis. Drukarka REA JET S.C. ma możliwość nadruku do czterech linii o wysokości od 2 do 12 mm. Szybkie schnięcie atramentu umożliwia prędkość znakowania na liniach produkcyjnych dochodzących do  400 metrów na minutę i zapewnia szczególnie dobre wyniki na niechłonnych powierzchniach, takich jak folia i plastik.

drukarka przemyslowa INK JET plujka oznaczanie opakowan i produktow

Modernizacja kluczem do sukcesu
Aktualizacja i modernizacja technologii znakowania jest bardzo ważna dla dzisiejszych firm. Niemieckiej produkcji przemysłowe systemy drukujące  REA JET są wysoce wytrzymałe i niezawodne. Używanie drukarek REA gwarantuje nie tylko ekstremalną prędkość nadruku i wysoką elastyczność, ale przede wszystkim  eksploatacja jest bardziej opłacalna niż kiedykolwiek wcześniej. Bardzo dobre doświadczenia liderów branży chemicznej oraz liczne referencje, potwierdzają że wybór drukarki REA JET to optymalne rozwiązanie dla każdej firmy produkcyjnej.