Znakowanie drukarkami REA JET w nowoczesnym przemyśle spożywczym

W celu osiągnięcia sukcesu każda Firma produkcyjna powinna stawiać na wiarygodnych, a także gwarantujących wysoką jakość partnerów w systemach automatyki przemysłowej. Aby spełnić wymóg oznakowania produktu, producenci w branży spożywczej z powodzeniem wykorzystują drukarki wysokiej rozdzielczości REA JET.

Drukarki REA JET spełniają stawiane wymagania w zakresie znakowania zarówno pojedynczych produktów (w opakowaniach jednostkowych) , gdzie drukowane są numery partii i daty ważności, jak i kartonów zbiorczych z dodatkowymi informacjami o produkcie i kodami kreskowymi. Urządzenia działają w oparciu o  sprawdzoną i niezawodną technologię TIJ (Thermal Ink Jet), gdzie wysokość nadruku może być optymalnie dostosowana do potrzeb klienta.

Modułowość -
Klucz do uproszczenia
Do wyboru mamy dwa systemy REA JET wysokiej rozdzielczości dostępne w konfiguracjach: z 2 i 4 głowicami drukującymi. Z połączenia dwóch głowic uzyskujemy nadruk na wysokość do 25,4 mm, natomiast w przypadku drukarki REA JET HR pro możliwa jest konfiguracja nawet 4 głowic, osiągając wysokość nadruku do  50,8 mm.

Kompaktowa głowica drukująca zawiera kartridż, który drukuje na wysokość do 12,7 mm. Dzięki inteligentnej konstrukcji głowicy drukującej, żądaną wysokość znakowania można uzyskać za pomocą kaskadowania kilku głowic. Liczba akcesoriów  drukarki  została ograniczona do niezbędnego minimum. Te same elementy można wykorzystać dla obu sterowników HR i HR pro. Dzięki temu mamy większą elastyczność, zmniejszenie kosztów magazynowania, a  także upraszcza to szkolenia pracowników.

HR pro drukarka czteroglowicowa do nadruku na kartony zbiorcze 

Najwyższa jakość - niski koszt użytkowania
Oczywiście klient oczekuje najlepszej jakości znakowania dla swoich markowych produktów. Z rozdzielczością dochodzącą do 600 x 600 dpi, drukarki REA JET serii HR gwarantują kontrastowe i doskonale czytelne wydruki na materiałach chłonnych i niechłonnych. Aby zapewnić optymalny poziom jakości nadruku do kosztów eksploatacji w drukarce kartridżowej HR mamy do dyspozycji 16 różnych poziomych rozdzielczości. Dzięki tej regulacji możemy osiągnąć optymalną równowagę między jakością wydruku, jakością kodu kreskowego i kosztów eksploatacyjnych. W odniesieniu do jakości, "wygląd" nie może być jedynym czynnikiem. Czcionki również odgrywa ważną rolę. W drukarkach wysokiej rozdzielczości REA JET HR dostępne są czcionki True Type (TTF). Dzięki temu klient może również korzystać z dostępnych czcionek ze swojego komputera PC i znakować je bezpośrednio na produkcie. Dzięki bardzo dużej pamięci wewnętrznej - 5 GB - klient nie musi martwić się o liczbę używanych czcionek oraz ilość przechowywanych tekstów do druku.

Komunikacja i pomocne programy użytkowe
Sterownik drukarki REA JET HR w standardzie wyposażony jest w następujące możliwości połączeń:

• Ethernet TCP / IP

• USB

• RS 232/422

Być może ważniejsze niż dodatkowe możliwości podłączeń sprzętu są zasoby programowe. Aby uprościć pierwsze uruchomienie, ustawianie parametrów, REA JET HR oferuje zintegrowany serwer WWW. Dla powyższych prac  nie jest wymagane aby dodatkowe oprogramowanie było wcześniej zainstalowany na komputerze. Po wpisaniu adresu IP praca może być wykonywana za pośrednictwem sieci firmy poprzez przeglądarkę internetową zainstalowaną na dowolnym komputerze. Dzięki zastosowaniu tej technologii instalacja i obsługa odrębnego oprogramowania komputerowego nie jest już konieczna, co jest dodatkową redukcją kosztów. Kolejną atrakcją jest serwer VNC, który jest wliczony w cenę urządzenia. To sprawia, że jest możliwa zdalna obsługa systemu znakowania. Aby utrzymać ryzyko bezpieczeństwa zdalnej obsługi na absolutnym maksimum, zintegrowany VNC serwer obsługuje kodowanie SSL (Secure Socket Layer). Ten standard bezpieczeństwa jest powszechnie stosowany podczas transakcji bankowych.

REA JET HR jako doskonala alternatywa dla drukarka etykiet 

Zarówno drukarka REA JET HR oraz REA JET HR pro mogą być sterowane z  tego samego oprogramowania. Łatwa i intuicyjna obsługa oraz brak dodatkowych kosztów szkolenia to kolejne zalety systemu. Ważnym wymogiem klientów jest również długoterminowa dostępność danych oraz łatwość aktualizacji sterownika bez dodatkowego dostosowania do systemu. Urządzenie REA JET spełnia ten ważny wymóg dzięki wykorzystaniu standardu XML do komunikacji poprzez różne interfejsy i przechowywanie informacji w układzie.

Niezawodność i
gotowość do pracy
Jednym z punktów najczęściej pomijanych przy ocenie drukarki przemysłowej jest jej niezawodność i gotowość do pracy. Zastosowanie drukarki do znakowania produktów nie powinno zmniejszać wydajność systemu produkcyjnego. Na milion krotnie sprawdzona technologia drukarek termicznych jest podstawą dla bardzo wysokiej niezawodności. Przy każdej wymianie pustego kartridża i włożeniu nowego do głowicy drukującej, otrzymujemy „nową drukarkę”. Gwarantuje to równomierną, niezwykle wysoką jakość druku. Również wiele innowacyjnych funkcji systemu zapewniają wysoką niezawodność. Oznacza to na przykład, że niezbędne dane operacyjne używanego atramentu są odczytywana z układu znajdującego się w kartridżu, dzięki czemu zasobnik zawsze działa z optymalnymi parametrami.

kodowanie datowanie numerowanie drukarki przemyslowe ink jet REA JET 

Aby zabezpieczyć część elektroniczną głowicy, po zakończonej pracy, najlepiej wyjąć kartridż. W drukarce REA JET HR głowica drukująca wyposażona jest w "inteligentną" dźwignię. Dzięki zintegrowanemu monitorowaniu system wyłącza się automatycznie, gdy użytkownik wyjmuje kartridż. Kto chciałby winić operatora, za to, że w pośpiechu wyjął kartridż bez wcześniejszego wyłączenia drukarki. Dzięki tej innowacji, zniszczenie elektroniki w głowicy drukującej jest niemożliwe.

Wielowarstwowa administracja użytkownika, a także dowolnie definiowane hasła zapewniają skuteczną ochronę przed nieuprawnionym dostępem. Dzięki temu, z jednej strony mamy gwarancję ciągłości znakowania, a z drugiej – ochronę przed bezprawną ingerencją. To elastyczne zarządzanie użytkownikami jest ważną zaletą dla menedżerów produkcji.

Dostawca rozwiązań
REA Elektronik od ponad 30 lat produkuje drukarki przemysłowe z etykietką "Made in Germany". Siedziba, produkcja, dział rozwoju, serwis i sprzedaż znajdują się w Mühltal niedaleko Frankfurtu nad Menem. Ponad 220 zatrudnionych pracowników opracowuje rozwiązania znakowania dla wszystkich branż. Oferta obejmuje prawie wszystkie technologie znakowania dostępne na rynku, takie jak lasery, CIJ-drukarki małego pisma, DOD – drukarki dużych znaków, bezobsługowe drukarki wysokiej rozdzielczości, oparte na metodzie termicznej, aplikatory etykiet, oraz systemy SPRAY MARK.