Wymagania dotyczące znakowania w przyszłości, dostępne już dziś

Globalizacja rynków wymaga bardziej bezpiecznych technik serializacji produktów i ochrony przed fałszerstwem.
Rozwiązania REA JET w systemie Track & Trace z wykorzystaniem kodów QR Code, 2D Data Matrix i GS1DataBar Composite.

Proces znakowania opakowań i produktów w celu podwyższenia poziomu bezpieczeństwa staje się coraz bardziej wyrafinowany. Różne standardy odczytu kodów, serializacji, oraz danych alfa-numerycznych dotyczących masowej produkcji są rozbijane na pojedyncze artykuły. Dobre dla konsumenta, skrupulatnie dla przemysłu. Proszę zapoznać się z jakimi innowacjami drukarki REA JET współpracują już w standardzie.

Drukarka kodow 2d QR Code, 2D Data Matrix i GS1DataBar Composite

REA Elektronik GmbH jest jednym z wiodących producentów i dostawców kompletnych technologii znakowania. Jako lider innowacyjności REA oferuje zintegrowane rozwiązania. Od nadruku na opakowaniu, przez bezpośredni nadruk na produkcie, skończywszy na oznaczaniu opakowań zbiorczych i całych palet. Drukarki REA JET są bardzo innowacyjne, dzięki czemu zapewniają maksymalny zwrot z poniesionej inwestycji.

Zakres produktów obejmuje technologie laserów CO2 i światłowodowych, drukarki atramentowe INK JET małych znaków oraz dużego pisma, drukarki graficzne i wysokiej rozdzielczości piezoelektryczne oraz w technologii termicznej, a także coraz powszechniej spotykane systemy jednodyszowe SPRAY TECHNOLOGY. Jako producent i dostawca tych systemów REA JET zawsze może zaoferować swoim klientom odpowiednią, a tym samym optymalną technologię do konkretnego  zastosowania. Nasza Firma stawia szczególny nacisk na dział rozwoju, dzięki któremu zapewnia bezpośredni kontakt na linii producent – użytkownik. Gwarantuje to szybkie wdrożenie, nawet najbardziej zaawansowanych wymagań klienta.

Innowacyjne zmiany

Jako lider innowacyjności REA jako pierwszy producent zaoferowała identyczny interface komunikacji dla różnych technologii drukarek:  laserowych i atramentowych działających w technologii kartridżowej.

To sprawia, że ​​w przypadku aplikacji z połączenia obu tych technologii lub gdy klient używa zarówno drukarki laserowe jak i przemysłowe atramentowe, oprogramowanie jest identyczne i łatwe w obsłudze. Dzięki tej unikalnej koncepcji drukarek REA, potrzeba szkolenia jest również drastycznie zmniejszona, a tym samym zwiększają się kwalifikacje pracowników.
Zapewnia to znaczną poprawę ciągłości produkcji, a także mniejszą ilość błędów operatora.

Jest to szczególnie ważne dla klientów z branży farmaceutycznej, gdzie korzyści z tego samego interfejsu użytkownika spełniają wymogi standardu SOP (Standard Operating Procedures).

Drukarka przemyslowa laserowa REA JET do trwalego nadruku na produktach

REA JET glowica drukujaca kartridz znakowanie produktow

• Nowa koncepcja dla obwodu bezpieczeństwa lasera CO2 - REA JET CL gwarantuje bezpieczną i łatwą integrację dzięki "poziomowi wydajności d".
• Bezobsługowe drukarki atramentowe serii REA JET HR działające w technologii termicznej posiadają specjalną dźwignię zapobiegającą uszkodzeniu elektroniki, np. wskutek niewłaściwego użytkowania.
• Zintegrowany serwer WWW w standardzie dla obu technologii. Pozwala to na obsługę i konfigurację urządzenia z dowolnego komputera z dowolnej przeglądarki internetowej. Instalacja dodatkowego oprogramowania nie jest wymagana.
• Niezmienny, identyczny graficzny interfejs użytkownika rewolucjonizuje interakcję z użytkownikiem. Wybór wielu języków m.in. polskiego. Zastosowanie jasnych piktogramów w znacznym stopniu ułatwia działanie.
• Dzięki kompaktowej konstrukcji i elastycznej opcji konfiguracji, systemy znakowania mogą być zintegrowane w najróżniejszych środowiskach.
• Aktualizacje oprogramowania, które są dostępne na stronie REA JET, są łatwo instalowane za pomocą pamięci USB.


Rozwiązania REA JET w systemie Track & Trace z wykorzystaniem kodów QR Code, 2D Data Matrix i GS1DataBar Composite

Globalizacja rynków wymaga bardziej bezpiecznych technik serializacji produktów i ochrony przed fałszerstwem.


Oferta REA JET w tym zakresie:
• Pełna obsługa kodów kreskowych i dwuwymiarowych 2D. Między innymi Data Matrix, QR i Micro QR, GS1 DataBar Composite oraz PDF417 włączając serializację.

• Swobodny wybór między CO2 Laser REA JET CL i Thermal Ink Jet linią produktów REA JET HR podczas samej operacji.
• Oba systemy gwarantują najwyższą jakość oznakowania, nawet przy wysokich prędkościach produkcyjnych do 360 m/min.
• Przetwarzanie danych serializacji odbywa się w czasie rzeczywistym. Bufor pamięci w urządzeniu nie jest wymagany, w przeciwieństwie do wielu innych systemów dostępnych na rynku. Zmniejsza to wysiłek integracji oprogramowania i zwiększa bezpieczeństwo aplikacji.
• Wsparcie softowe dla różnych systemu śledzenia Track & Trace.
• REA JET jako innowacyjny lider oferuje już dziś rozwiązania do kodowania , które będą obowiązywać w przyszłości, (Di -identyfikator danych) ISO MH10.8.2

Znakowanie kartonikow w branzy farmaceutycznej Track & Trace

Inwestycje i przyszłe bezpieczeństwo

Integracja znakowania i systemów kodowania w ramach danej sieci klienta jest coraz częściej wymagana. Wykorzystanie standardów XML dla drukarek przemysłowych, maszyn i urządzeń jest podstawą do skutecznej realizacji tego ważnego wymogu. W przeciwieństwie do wielu innych urządzeń dostępnych na rynku, drukarki REA JET nie potrzebują dodatkowego formatu danych podczas korzystania z XML. Również wewnętrzne przechowywanie danych opiera się na standardzie XML. Dla klientów jest to gwarancja pełnej kompatybilności danych i długoterminowej dostępności. Ścisłe stosowanie tego standardu, w połączeniu ze zbiorem znaków Unicode i wsparciu czcionek True Type, gwarantuje najwyższą ochronę inwestycji. Dzięki zastosowaniu  uniwersalnego zakresu zasilania, jednostki są wykorzystywane na całym świecie bez konieczności konwersji.
Wdrożenie aktualizacji oprogramowania w segmencie przemysłu farmaceutycznego jest szczególnym wyzwaniem, które często wiąże się z wysokimi nakładami i kosztami. Dzięki specjalnej technologii aktualizacji używanej przez REA JET nakłady i koszty można łatwo zminimalizować. Wyjątkowe w technologii stosowanej przez REA jest to, że niezależnie od aktualizacji oprogramowania, poprzedni protokół komunikacyjny może być utrzymywany dla podłączenia do systemu sterowania nadrzędnego. Następnie obszar ten nie musi być ponownie sprawdzany w trakcie nowej walidacji urządzenia.

 
Łatwa i bezpieczna
integracja
Szybkość i łatwość integracji drukarki przemysłowej w linii technologicznej klienta jest bardzo ważnym aspektem dla każdej Firmy produkcyjnej. W celu wsparcia integracji REA JET w standardzie zapewnia:

• projekty w wymiarach 2D i 3D dla łatwej integracji z maszynami, urządzeniami i liniami technologicznymi
• Biblioteka oprogramowania dla łatwej integracji z nadrzędnymi systemami kontroli
• Oprogramowanie VNC z obsługą SSL dla bezpiecznego i łatwego zdalnego zarządzania
• Dodatkowy test i narzędzia konfiguracyjne

Atramenty i farby
REA
REA JET to nie tylko urządzenia do nadruku na produktach, lecz całościowy dostawca systemu. Aby spełnić ten wymóg, REA JET ma swój własny dział rozwoju, laboratoria, gdzie opracowywane są nowe typy atramentów oraz dział produkcji. Na szczególną uwagę zasługuje nowy typ atramentu do drukarki REA JET HR – Black Eagle – który charakteryzuje się wysoką gęstością, bardzo krótkim czasem schnięcia i odpornością na światło. Jest to zoptymalizowany tusz do nadruku na powierzchniach chłonnych. W przypadku aplikacji na materiałach niechłonnych, dostępny jest specjalny atrament utwardzany w świetle UV. Charakteryzuje się bardzo szybkim czasem schnięcia oraz doskonałą przyczepnością i nieścieralnością nawet na najtrudniejszych powierzchniach. Jako lider technologiczny REA zapewnia również atramenty na bazie lateksu na powierzchnie szczególnie trudne do oznaczenia.

REA Elektronik jako partner przemysłu
REA już od ponad 30 lat projektuje i produkuje drukarki przemysłowe. Doświadczenie, rozwój i osiągnięcie statusu lidera innowacji  sprawiają, że REA jest wiarygodnym partnerem dla globalnie działających przedsiębiorstw przemysłowych. REA to dostawca kompleksowy działający w oparciu o zasadę all-in-one – wszystko z jednego źródła. W naszej ofercie znajdują się nie tylko urządzenia do kodowania i znakowania, ale również systemy do weryfikacji jakości nadruków. REA Verifier to najwyższej jakości weryfikatory kodów kreskowych i kodów dwuwymiarowych 2D Data Matrix.