Globalny lider branży zakupił 22 drukarki REA JET HR i zmodernizował technologię znakowania

W celu nadruku na kartonach, Firma TRISA zakupiła 22 drukarki REA JET HR pro, które zostały zainstalowane w liniach pakujących, a dotychczasowy system kodowania został całkowicie zastąpiony.

TRISA jest największym na świecie producentem szczoteczek do zębów, o globalnym zasięgu działania - ponad milion sztuk produkowane są codziennie. Wysoki stopień automatyzacji jest niezbędny do utrzymania , a jednocześnie zwiększania wydajności. Firma stale inwestuje w nowoczesne technologie, zapewniając sobie tym samym wysoką pozycję konkurencyjną i ustawiczny wzrost, w celu umocnienia pozycji lidera. Obecnie modernizacja technologii znakowania jest jednym z najważniejszych aspektów. REA JET jako międzynarodowy koncern, a jednocześnie specjalista w branży drukarek znakujących, przekonał zarząd firmy TRISA do optymalnego rozwiązania w znakowaniu produktów i opakowań – drukarek wysokiej rozdzielczości – REA-JET HR.

TRISA eksportuje swoje produkty do 80 krajów na całym świecie, więc drukarki przemysłowe muszą być uniwersalne, ponieważ istnieje wiele różnych wymagań odnośnie znakowania, które muszą być brane pod uwagę. Urządzenia, które były stosowane do tej pory opierały się na technologii piezoelektrycznej i wymagały kosztownych nakładów konserwacyjnych i obsługowych. W celu zapewnienia poprawnej funkcjonalności głowic drukujących, konieczne były regularne płukania, czyszczenie i konserwacja głowic. Ze względu na konstrukcję i technologię głowic piezoelektrycznych, każdy cykl płukania prowadził do silnego zabrudzenia atramentem otoczenia drukarki – było to bardzo dużą niedogodnością, zwłaszcza, że firma skrupulatnie dba o czystość i higienę. Poza tym ogromne, dodatkowe koszty związane nie tylko z płukaniem głowic, ale z wymianą zużywających się części, pomp, filtrów były dodatkowym bodźcem do poszukania nowej technologii znakowania.

repliki zegarków podróbki zegarków


Kolejnym ważnym argumentem przemawiającym za modernizacją technologii nadruku, był fakt, że jakość nadruku nie była satysfakcjonująca, ponieważ stosowany system drukował w relatywnie niskiej rozdzielczości. Lista niedociągnięć była o wiele dłuższa, m.in. sterownik mógł obsługiwać maksymalnie dwie głowice, a także niemożliwe było połączenie drukarek w sieć.

Drukarka kartonow i opakowan zbiorczych REA JET HR


Ultra-czyste rozwiązanie
REA JET opracowała drukarkę przemysłową służącą do znakowania i kodowania optymalną pod kątem koncepcji TRISA, która gwarantowała zwiększenie wydajności  produkcji, wysoki stopień automatyzacji procesu wytwarzania, a także wysoką elastyczność systemu i ultra-czyste rozwiązanie. W celu zadruku kartonów, Firma TRISA zakupiła 22 drukarki REA JET HR pro, które zostały zainstalowane w liniach pakujących, a tym samym istniejący system kodowania został całkowicie zastąpiony. Nowy system nadruku opiera się na sprawdzonej technologii druku, pracuje czysto i jest całkowicie bezobsługowy – po każdorazowej wymianie pustego kartridża na nowy, otrzymujemy jakby nową głowicę drukującą. Dzięki temu mamy gwarancję nieprzerwanej, idealnej jakości nadruków, a także klient nie musi się martwić o ewentualne regeneracje głowic, naprawy, czy też wymianę podzespołów. Urządzenie zapewnia doskonały kontrast wydruków w najwyższej jakości w maksymalnej rozdzielczości 600 x 600 dpi. W celu ograniczenia zużycia atramentu dostępne jest aż 16 różnych rozdzielczości nadruku, dzięki czemu klient optymalizuje jakość nadruku do ponoszonych kosztów.

Produkcja 24h, 7 dni w tygodniu
W siedzibie firmy w Triengen, produkcja odbywa się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, a technologia nadruku musi być w stanie zapewnić ciągłość produkcji i nigdy nie może być wąskim gardłem dla całego procesu wytwarzania. Dlatego też, oprócz instalacji drukarek REA JET HR, krok po kroku zautomatyzowano procesy ściśle związane ze znakowaniem. Do niedawna, informacje do druku wprowadzone były ręcznie. To wymagało czasu i czasami prowadzi do błędów. Automatyczne zbieranie i przyporządkowanie danych do druku zostało pomyślnie zrealizowane.

wieloglowicowa 2 3 4 glowicowa drukarka przemyslowa do znakowania kartonow

Błędy wyłączone
REA JET wykorzystuje infrastrukturę, która jest już dostępna w systemie-IT. Dla każdego nowego zadania, operator linii produkcyjnej otrzymuje dokument przed planowaną produkcją (AVOR), wymagane informacje, łączone są z kodem kreskowym, w którym zapisane są informacje do nadruku. Operator odczytuje kod za pomocą skanera ręcznego, który jest połączony zez sterownikiem drukarki REA JET HR pro przez port USB. HR pro niezależnie pobiera konkretne dane z odpowiedniego serwera w wirtualnej sieci lokalnej (VLAN). Taki system gwarantuje nadruk właściwych informacji, a tym samym eliminuje możliwą pomyłkę pracownika.

drukarka etykiet zastapiona drukarka przemyslowa REA JET HR

Nie ma konieczności montowania dodatkowych komputerów przy każdym stanowisku znakowania, gdyż komunikacja odbywa się w sterowniku drukarki REA JET HR przy pomocy połączenia Ethernet. Skrypt wykorzystywany do komunikacji  gwarantuje bezbłędny proces przy każdej zmianie produktu.

Po prostu wygodne
Zintegrowany interfejs serwera WWW w drukarce serii REA JET znacznie upraszcza obsługę: cała konfiguracja może odbywać się przy użyciu standardowej przeglądarki internetowej, np. Firefox lub Internet Explorer. Na komputerze, na którym zostanie wywołana i użyta z systemem HR, nie ma konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Etykiety do nadruku są centralnie tworzone przy pomocy oprogramowania Windows Label Creator i przechowywane na odpowiednim serwerze.

najwyzszej jakosci bardzo szybka drukarka przemyslowa REA JET HR

Łatwe w obsłudze i przyjazne użytkownikowi, oraz wysoce innowacyjne rozwiązania do znakowania produktów to najważniejsze kompetencje Firmy REA Elektronik. Firma z siedzibą w Mühltal, niedaleko Frankfurtu nad Menem, specjalizuje się w produkcji systemów do bezkontaktowego znakowania produktów i opakowań. W portfolio znajdują się standardowe drukarki dużych znaków DOD, jak i najpowszechniej spotykane drukarki małego pisma CIJ – Ink Jet. REA JET jako lider innowacji każdego roku wprowadza do oferty nowości, stale poszerzając swoją ofertę. Dzięki bardzo bogatej ofercie technologii nadruku możliwe jest sprostanie nawet najbardziej trudnym i nietypowym wyzwaniom. Coraz większe znaczenie zdobywają drukarki laserowe, zwłaszcza ultra-szybka znakowarka laserowa CO2 – REA Laser CL, czy też drukarki graficzne oraz systemy do nadruku linii lub kropek – REA JET SPRAY. Firma jest profesjonalistą w dziedzinie znakowania, produkowane drukarki przemysłowe REA JET  są sprzedane na całym świecie od ponad 30 lat i doskonale sprawdzają się w branżach, począwszy od przemysłu farmaceutycznego po przemysł ciężki, taki jak hutniczy, cementowy czy chemiczny.

Więcej elastyczność
Dla TRISA, elastyczność podczas oznakowania opakowań została znacznie zwiększona: System REA JET HR pro składający się z czterech głowic drukujących został podłączony do jednego sterownika. Każda z głowic ma możliwość nadruku na wysokość 12,7 mm, a wyniku kaskadowania głowic nadruk ma wysokość 50,4 mm.  Dane takie jak logo klienta, logo produktu, numer partii, tekst i kody kreskowe są bezpośrednio i bezdotykowo nadrukowywane na karton zbiorczy.

drukowanie kodow kreskowych EAN13 EAN128 kodow 2d data matrix qr code

Otwarte standardy
Nowe drukarki przemysłowe mogą być łatwo i ekonomicznie zintegrowane z istniejącą infrastrukturą przedsiębiorstwa, ponieważ REA JET prowadzi politykę otwartych interfejsów, gdzie komunikacja odbywa się za pomocą portu Ethernet TCP / IP. Do tworzenia etykiet wykorzystywany jest eXtensible mark up language (XML). W ciągu ostatnich kilku lat ten język programowania stał się na całym świecie standardem. Dzięki rezygnacji ze sztywnej struktury, wiele prostych aktualizacji oprogramowania drukarek przemysłowych może być prowadzone bez potrzeby adaptacji istniejących. To znacznie zmniejsza koszty ewentualnych uaktualnień wersji oprogramowania. Takie rozwiązanie zapewnia długoterminowy i wysoki stopień bezpieczeństwa inwestycji.

komunikacja serwer REA JET polaczenie w siec kilku drukarek

Perspektywy
W Firmie TRISA, każdy jest bardzo zadowolony z nowej technologii znakowania: prosta integracja, elastyczność i czystość systemu REA JET HR były przekonujące, żeby procesy produkcyjne zostały zoptymalizowane. Firma TRISA, w najbliższej przyszłości planuje modernizację kolejnych linii produkcyjnych i naturalnym wyborem będzie zakup następnych innowacyjnych drukarek REA JET.