Drukarki REA JET dużych znaków - klasa sama w sobie

Kurz i zapylenie, wilgoć, wysokie lub niskie temperatury – to żaden problem dla systemów REA JET działających w technologii DOD. Drukarki  atramentowe dużych znaków  idealnie nadają się do wykorzystania w codziennej produkcji, nawet w ekstremalnie trudnych warunkach technologicznych.

Kurz i zapylenie, wilgoć, wysokie lub niskie temperatury – to żaden problem dla systemów REA JET działających w technologii DOD – „drop on demand" (kropla na żądanie). Drukarki  atramentowe dużych znaków  idealnie nadają się do wykorzystania w codziennej produkcji, nawet w ekstremalnie trudnych warunkach technologicznych. Systemy kodowania i znakowania drukują na  chłonnych  i nienasiąkliwych powierzchniach tekst, daty produkcji i ważności  lub logo na wysokość od 3 do 140 mm. W przypadku nadruku większych czcionek głowice drukujące można kaskadować . Głowice dostępne są w wersjach 7, 16 i 32-dyszowych, a ich rozdzielczość jest zgodna ze wszystkimi standardami branżowymi dla oznaczania i kodowania.

Zarówno na papier, karton, folię, tworzywa sztuczne lub gumę, drukarki REA JET to bardzo elastyczne rozwiązanie do znakowania produktów. Jeden system jest w stanie oznakować prawie wszystkie powierzchnie. Drukarki przeznaczone są do znakowania takich powierzchni jak: papier, karton, folia, tworzywa sztuczne,  guma, metal, szkło, ceramika, kamień, drewno, dywany, tekstylia, tkaniny lub materiały organiczne. System znakowania doskonale sprawdza się w przemyśle ciężkim, gdzie jest wyjątkowo odporny na wibracje i wstrząsy oraz wahania temperatury od minus 5 do 45 stopni Celsjusza. Również przemysł chemiczny, gdzie drukarki REA JET mają kontakt z całą tablicą Mendelejewa,  nie jest przeszkodą do  znakowania. Obudowa spełnia wymagania klasy ochrony IP65 i chroni drukarkę atramentową od wody i kurzu. W przypadku zastosowań znakowania w ekstremalnie trudnym środowisku produkcyjnym, zapewniamy specjalne, wzmocnione obudowy oraz głowice drukujące wyposażone w grzałki do pracy w bardzo niskich temperaturach. Również dla stref zagrożonych wybuchem dostępne są specjalnie zaprojektowane i  certyfikowane modele drukarek REA JET.

System wieloglowicowy REA JET do znakowania blachy

Przemysł wymaga wysokiej jakości i stabilności procesu produkcji oraz zminimalizowania przestojów. Drukarki REA JET, zamontowane i zaadoptowane z  dziesiątkami tysięcy maszyn, udowadniają najwyższy poziom niezawodności oraz minimalne wymagania serwisowe. Głowice drukujące w standardzie wykonane są w wersji  Heavy Duty. Dysze głowicy są czyszczone za pomocą przycisku serwisowego, bez konieczności odrębnego systemu płukania. Drukarki mają budowę modułową, a dzięki zastosowaniu technologii Plug&Print, wszystkie elementy mogą być wymieniane szybko i bez komplikacji.

Produkty są wyraźnie oznaczone nawet w przypadku ekstremalnych prędkości dochodzących do 300 metrów na minutę. Płynna regulacja wielkości kropki (dot-size-control) zapewnia ekonomiczne wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych. Drukarki REA JET pracują zarówno na pigmentowych jak i barwnikowych atramentach. W ofercie posiadamy ponad 400 rodzajów atramentu, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać materiały eksploatacyjne do najbardziej nietypowych aplikacji, takich jak np. drukowanie na mokrym betonie, na zaolejonej stali, na materiałach o temperaturze dochodzącej do 1200 stopni Celcjusza, a także atramenty spożywcze do znakowania bezpośrednio na produktach organicznych czy atramenty UV widoczne jedynie w świetle ultrafioletowym oraz farby fluorescencyjne.

glowice 7 16 32 dyszowe do nadruku na opakowaniach i produktach